Přednášející minulého ročníku

Tatiana Bálintová

Tatiana Bálintová

Motivace zaměstnanců

LinkedIn HR Business Partner
Plzeňský Prazdroj a.s.

Vystudovala Vysokou školu ekonomickou v Praze a poté působila řadu let v marketingu. Posledních 15 let se věnuje oblasti lidských zdrojů. Nejdříve jako trenér a kouč (ve společnosti Dynargie), poté jako vedoucí vzdělávání ve společnosti Siemens a nyní jako HR Business partner ve společnosti Plzeňský Prazdroj. Poskytuje podporu v oblasti HR pro výrobu a logistiku Plzeňského Prazdroje, tj. pro pivovary v Plzni, Velkých Popovicích, Nošovicích a ve slovenském Šariši.

Ivo Spilka

Ivo Spilka

Řešení konfliktních situací a komunikace pod stresem

Lektor, kouč, terapeut
Top Vision s.r.o.

„Více než 10 let jsem působil ve výrobě, předtím to byly telekomunikace. Pracoval jsem pro Celesticu a Carrier Refrigeration - nejdříve jako interní trenér a pak jako Continuous Improvement & Development Manager. V Carrieru jsem se stal certifikovaným mezinárodním trenérem pro VSM a získal praktické zkušenosti se zaváděním lean principů nejen ve výrobě a supply chain, ale i v navazujících business procesech. Oběma výrobním závodům v České republice jsem pomohl dosáhnout stříbrnou úroveň ACE v klíčových procesech a následně ji dvakrát obhájit, a to na základě metodického vedení v zlepšování pomocí WCM a Six Sigma. Dále jsem zde vyvinul unikátní tréninkovou metodologii pro rozvoj výrobních mistrů. Tento program byl v roce 2008 vyhodnocen odbornou porotou jako nejlepší personální projekt v České republice. Po tříleté zkušenosti v Českém rozhlase, kde jsem zodpovídal za rozvoj rozhlasových mluvčích, jsem součástí týmu top vision, ve kterém mám na starosti rozvoj lektorů, a spolupodílím se také na vývoji produktu. Vzděláním jsem speciální pedagog (rigorózní zkouška na UK) a jsem také certifikovaným systemickým koučem a kognitivně-behaviorálním terapeutem.“

Yvona Charouzdová

Yvona Charouzdová

Střet generací a kultur na pracovišti

LinkedIn konzultantka managementu a HR, trenérka soft skills a koučka

Absolvovala obor Mezinárodní obchod na VŠE. Studijní zkušenosti získala také ve Velké Británii a Kanadě, absolvovala řadu odborných seminářů a tréninků v Německu, Itálii, Holandsku a Rakousku. Pracovní zkušenosti získávala například jako obchodní a marketingová manažerka v Československém filmu (1984–1990), dále působila v Neumann International (1990–2001), kde se z pozice office manažerky a později obchodní manažerky vypracovala na pozici ředitelky a stala se také obchodní partnerkou. Přímo se podílela na rozvíjení a zavádění nových produktů na trh a na vedení projektů pro klíčové klienty. V letech 2001–2003 působila také jako manažerka koncepce tréninkových programů v Komerční bance, a.s. Byla první headhunterkou v Československu a s talent managementem má bohaté a dlouhodobé zkušenosti. Po lektorské stránce se specializuje na semináře zaměřené na zvyšování kvality lidských zdrojů, a to především v mezinárodních společnostech. Věnuje se také koučinku manažerů a dalším soft skills.

Jiří Kula

Jiří Kula

Střet generací a kultur na pracovišti

Global Restructuring and Business Integration Vice President ESAB Group

Absolvent VŠE. Studoval též na prestižní škole pro top manažery v IMD ve Švýcarsku. Svou kariéru odstartoval v oblasti controllingu a financí, pak přešel do výroby. Následně pomáhal vstupu zahraničního kapitálu do Česka. Od poloviny devadesátých let řídil jednotky mezinárodních firem v Česku, Finsku, Polsku a Itálii v rámci skupiny ESAB, několik let byl zároveň i evropským ředitelem pro divizi svařovacích drátů. Poslední roky trávil na pozici generálního ředitele ESABu Indie, firmy, která je kotovaná na burze, se zodpovědností za trhy Indie, Srí Lanky, Bhútánu, Nepálu a Bangladéše. Jednalo se o tříletou misi krizového manažera, kterou úspěšně zvládnul dokončit za dva roky. Aktuálně odmítl několik lukrativních nabídek na pozice globálních lídrů s tím, že po letech náročné exekutivy chce v rámci dalšího osobního růstu projít roční sebereflexí a vyzkoušet si nové aktivity s důrazem na nadhled a kreativitu. Pravidelně koučuje v Čechách i v zahraničí a pro Top Vision vytvořil vlastní program „Manažer do naha“.

Daniel Koutný

Daniel Koutný

3D Kovový tisk

LinkedIn docent
Odbor reverzního inženýrství a aditivních technologií FSI VUT v Brně

Absolvoval doktorské studium v roce 2008 na fakultě strojního inženýrství VUT v Brně v oboru konstrukční a procesní inženýrství.  Zabývá se základním výzkumem a aplikovaným vývojem v oblasti aditivních technologií. Od roku 2012 je vedoucím SLM laboratoře pro aditivní výrobu z kovových materiálů v rámci NETME centre. Věnuje se optimalizaci parametrů SLM procesu při zpracování nových kovových materiálů, především hliníkových slitin, studiu vlastností kovových prutových struktur a jejich aplikaci do vysoce namáhaných komponent. Byl řešitelem několika desítek zakázek smluvního výzkumu SLM prototypů. Podílel se na řešení mezinárodního projektu EUREKA a národních výzkumných projektů MPO a GAČR.  Vedl experimentální část projektu pro Evropskou kosmickou agenturu zaměřeného na návrh aditivně vyráběných komponent pro vesmírné aplikace.

Petr  Bauer

Petr Bauer

World Class Manufacturing

LinkedIn World Class Manufacturing Specialist
Plzeňský Prazdroj a.s.

V Plzeňském Prazdroji začínal ve výrobě jako operátor, pracoval také jako mistr výroby. Více než deset let se věnuje zlepšování výrobních a logistických procesů v programu World Class Manufacturing v mateřském závodě Plzeň.  Spolupracuje na rozvoji zaměstnanců na všech úrovních řízení, metodicky podporuje projekty na zlepšování a je aktivní také ve firemní komunikaci.

Václav Šimek

Václav Šimek

Technické novinky z oblasti výroby

Packaging Manager
Plzeňský Prazdroj a.s.

Od roku 1998 je zaměstnán v Plzeňském Prazdroji a.s., postupně působil na pozicích, echnolog zahraniční výroby, anažer výroby, World Class Manufacturing manažer, hlavní inženýr. Nyní pracuje na pozici manažer stáčení. V posledních letech se věnuje také přednáškové činnosti na téma technických novinek v oblasti výroby a stáčení piva, managementu procesů ve výrobě, štíhlé výroby. Účastní se korporátních mezinárodních projektů spojených se zaváděním nových technologií a systémů.  

Miroslav Marek

Miroslav Marek

Systém plánování zakázek a optimalizace výrobního procesu

LinkedIn Director & Project Manager
Productive systems

Absolvent Vysoké školy baňské v Ostravě v oboru strojírenské technologie. Dlouhodobě se specializuje v projektovém řízení, analýze a v oblasti optimalizace procesů ve firmách. Své dosavadní zkušenosti získal na různých pozicích - od technologa, průmyslového inženýra, vedoucího výroby či průmyslového inženýrství až po projektového manažera ve firmách DURA, International Management & Innovation Group, Siemens a Continental Automotive Systems a dalších. Je certifikovaným Kaizen koučem a manažerem. V současnosti působí v Productive Systems jako jednatel, projektový manažer a lektor. Věnuje se především implementacím projektů štíhlé administrativy, výroby a výrobních systémů.

Ladislav Kříž

Ladislav Kříž

Týmová spolupráce

LinkedIn Head of Production Department
Plzeňský Prazdroj a.s.

Kariéru začínal ve výrobním závodě Velké Popovice jako mistr stáčíren, později se na pozici specialista World Class Manufacturing zaměřoval především na strukturované řešení problémů,  byl také manažerem energetiky. Po přestup do závodu Plzeň stal manažerem stáčírny láhví. Podporuje týmovou spolupráci, zdravou míru samostatnosti a snižování variability procesů.

Petr Papánek

Petr Papánek

Moderátor

LinkedIn moderace

Od roku 1993 pracuje v mezinárodním prostředí automobilového průmyslu, od roku 1998 na vrcholových manažerských pozicích v nadnárodních společnostech, se zkušeností zejména s německými, americkými, holandskými a španělskými společnostmi.
V roce 2005 úspěšně dokončil magisterské studium na ekonomické fakultě České zemědělské university se zaměřením na provozní ekonomii, management a marketing. Absolvoval také semestrální kurs Efektivní manažer programu MBA na Open University a pracovní stáže v Mexiku, Rusku, Německu a Španělsku. V oblasti automotiv je aktivně činný již 16 let, z toho 10 let ve vrcholových manažerských pozicích. Ve své činnosti se zaměřuje na projektový management, management změn, řízení v krizi, problematiku komunikace, systémy týmových organizací a týmové spolupráce a na programy celopodnikového zvyšování výkonnosti a efektivity podniku.